Niewymagające trasy dla dzieci w Zakopanem - Poradnik

Lato to najlepsza pora roku na wspólne rodzinne wyjazdy. Chcąc wybrać się w góry, wiele osób jednak rezygnuje bojąc się, że nie znajdzie odpowiednich tras i szlaków, które odpowiadałyby możliwościom ich dzieci. A to duży błąd, taki aktywny wypoczynek w górach to cudowna sprawa zbliżająca rodzinę do siebie, poprawiająca wspólne relacje i kształtująca u dzieci nawyk aktywnego spędzania czasu. Dlatego poniżej przedstawiam propozycje łatwych tras na miarę i możliwości małych wędrowców.

Trasa na Morskie Oko

Jest to trasa dość długa ale łatwa, więc dzieci nie powinny mieć problemu z jej pokonaniem. A na końcu na pewno będą zachwycone przepięknym widokiem jaki je czeka, odpoczynkiem i schroniskiem. Szlak na Morskie Oko prowadzi drogą asfaltową o licznych zakrętach, po drodze pewną atrakcją dla dzieci mogą okazać się przejeżdżające co jakiś czas tuż obok bryczki konne wiozące turystów na Morskie Oko właśnie. Jest to dobra trasa na pierwsze wędrówki górskie maluchów. Ale trzeba liczyć się z tym, że jest to tez szlak najczęściej uczęszczany więc nasza wędrówka na pewno nie będzie cicha i spokojna a raczej pełna tłumów.

Tatrzańskie dolinki

W Tatrach szczerze polecam wybrać się z dziećmi również w trasy prowadzące Doliną Chochołowską, czy też Doliną Kościeliską, a dla tych już bardziej zaawansowanych małych wędrowców na przykład Doliną Pięciu Stawów lub Doliną Gąsienicową. Wszystkie te trasy są przepiękne i pełne cudownych, zapierających dech w piersiach widoków. Dzieci na pewno będą zachwycone, a i my nacieszymy swoje oczy.

Przede wszystkim rozsądek

Nie zostawię tu dokładnego przepisu ile kilometrów, lub ile godzin może maszerować dziecko gdyż to sprawa mocno indywidualna, nawet dzieci w tym samym wieku często różnią się swoją aktywnością fizyczną, wytrzymałością i możliwościami. Dlatego też najważniejszą rolą rodzica przy wyborze trasy na wędrówkę wraz z dziećmi jest przede wszystkim baczne obserwowanie swojej pociechy – tylko to pozwoli nam ocenić na ile maluch stać, i jaką trasę możemy wybrać. Pamiętajmy też, że wędrówka ma być przyjemnością zarówno dla nas jak i dla naszego kilkulatka.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 649 587

E-mail: kontakt@restauracja-winnica.pl

Szukasz pomysły na wakacje w górach? Nie możesz się zdecydować jaki nocleg wybrać? Pomożemy Ci wybrać to co najlepsze!