Chodzenie po górach z dzieckiem - Praktyczny Poradnik

Co może być wspanialszego od wspólnego chodzenia po górach wraz z dziećmi – łączymy w końcu ze sobą pasję, miłość do rodziny i aktywne spędzanie czasu. Taki czas wspólny na pewno zaowocuje dobrymi relacjami, a dzieci już od najmłodszych lat będą się uczyły jak spędzać czas w sposób aktywny. Wiele osób jednak nie zabiera dzieci w góry ponieważ wydaje im się to za trudne – nie wiedzą jak taki wypad mogliby zaplanować. Dlatego też poniżej przedstawiam kilka wskazówek odnośnie tego na co należy zwrócić uwagę wybierając się w góry wraz z dziećmi.

Mierz siły na możliwości

Po pierwsze i chyba najważniejsze, wybierając się z dziećmi w góry koniecznie musimy dostosować poziom trudności trasy do maluchów. Zbyt trudna trasa każdego mogłaby zniechęcić, a tego przecież nie chcemy zrobić. Jeżeli wybieramy się z dziećmi w góry po raz pierwszy zaplanujmy trasę tak abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko przejdzie całą trasę i nie straci w trakcie humoru ze znużenia czy też zmęczenia. Rozpocznijmy wdrażanie naszego malucha do chodzenia po górach małymi kroczkami. Pamiętajmy również o tym, że czasy zapisane na mapach powinniśmy przemnożyć przez dwa idąc w góry z kilkulatkiem.

Czas „zapasowy”

Jest to kwestia równie ważna. Zawsze planując trasę powinniśmy zaplanować również odpowiednią ilość czasu tak zwanego „zapasowego”, który wykorzystamy zapewne na sprawy różne, od rozwiązanych bucików, po odpoczynek, siku, czy przerwę na zabawę na przepięknej polance. Idąc z dziećmi nie powinniśmy nigdzie gonić, ma to być miły spacer dla wszystkich.

Wybór trasy

Oczywiście wybór trasy oprócz tego, że nie powinna być za długa musi być dla dzieci atrakcyjny. Żeby dzieciom się podobało musi być różnorodnie: trochę lasem, trochę połoniną, łąką, czy wśród skał. Dzięki temu i my będziemy mieli więcej tematów do opowiadania im po drodze – tak aby czas leciał szybciej.

Co zabrać ze sobą?

Wszystko to co zabieramy zazwyczaj – plecaki (jeśli dzieci są dość duże też powinny mieć swoje plecaki oczywiście wypełnione lekkimi rzeczami), wodę, prowiant, mapę, kurtki przeciwdeszczowe, latarkę, nóż, krem z filtrem UV i koniecznie uzupełnioną apteczkę. Tak przygotowani na pewno spędzicie miły dzień w górach wraz z dziećmi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 649 587

E-mail: kontakt@restauracja-winnica.pl

Szukasz pomysły na wakacje w górach? Nie możesz się zdecydować jaki nocleg wybrać? Pomożemy Ci wybrać to co najlepsze!