Letnie atrakcje w Zakopanem, polecane pensjonaty

Zakopane - miejsce nieodłącznie kojarzone z najpiękniejszymi polskimi górami - Tatrami, które oferuje nam mnóstwo atrakcji. Możemy tu podziwiać zarówno tatrzańska wyjątkową przyrodę, jak i zachwycające krajobrazy i piękną zakopiańską architekturę. Latem warto korzystać z pogody i przyjeżdżając do Zakopanego zobaczyć co tylko się da. Oto niektóre z atrakcji:

Przepiękne tatrzańskie doliny

Dwie najpopularniejsze to Dolina Chochołowska i Dolina Kościeliska. Dolina Chochołowska jest najdłuższą doliną w Tatrach, a podczas wędrówki miniemy po drodze stare góralskie szałasy i wypasające się stada owiec. Dolina Kościeliska natomiast przyciąga przede wszystkim ciekawymi skałkami i jaskiniami. Oczywiście to tylko dwie dolinki tatrzańskie z wielu, ale te na pewno warto zobaczyć na początek.

Monumentalne szczyty

Najbardziej popularnym szczytem Tatr jest Giewont, który ma wysokość aż 1895 m. n.p.m., oraz Kasprowy Wierch. Zimą popularny wśród narciarzy, ale warto zobaczyć go również latem. Na szczycie Kasprowego Wierchu znajduje się obserwatorium meteorologiczne i astronomiczne. Mamy tam również możliwość obserwowania panoramy Tatr Zachodnich oraz Tatr Wysokich a to już prawdziwa atrakcja sama w sobie. Na Kasprowy Wierch dostaniemy się kolejką linową (dla tych mniej lubiących długie i wymagające wędrówki) lub pieszo szlakami - ta opcja dostarcza na szczycie więcej radości i daje dumę z siebie dlatego gorąco ją polecam. Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu warto też wybrać się na inne tatrzańskie szlaki i zdobyć jakieś szczyty.

Tajemnicze jaskinie

Tatrzańskie jaskinie przyciągają turystów swoją tajemniczością i pięknem. Najgłębszą, a zarazem najdłuższą jaskinią w Tatrach jest Jaskinia Wielka Śnieżna, ma ona długość aż 24 km i głębokość 824 metry. Jaskinia ta położona jest w Dolinie Małej Łąki. Inne warte zobaczenia jaskinie w Tatrach to między innymi: Jaskinia Wysoka, Jaskinia Czarna, czy też Jaskinia Mroźna.

Polecane pensjonaty

Jest wiele wartych polecenia pensjonatów i miejsc noclegowych w Zakopanem i okolicy, ale od takich najpopularniejszych należą między innymi: Domki pod Gubałówką, Domki Tater Chata, Pensjonat Góralski Domek, czy też Chaty Zakopane.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 649 587

E-mail: kontakt@restauracja-winnica.pl

Szukasz pomysły na wakacje w górach? Nie możesz się zdecydować jaki nocleg wybrać? Pomożemy Ci wybrać to co najlepsze!